Wiele osób jest zdania, że najlepsze są bardziej konwencjonalne opcje kariery, które od wielu lat funkcjonują na uczelniach. Jednak wielu innych ludzi uważa te zawody za nudne i stresujące..

Osoby te preferują zawody, w których praktyki, które wykonują w ramach swojej pracy, przynoszą korzyści nie tylko im samym, ale także innym ludziom, dzieląc się przestrzenią, w której jedni i drudzy mogą odciąć się od problemów współczesnego życia, co skutkuje obopólną poprawą ich fizycznego i psychicznego samopoczucia.

To właśnie robią na co dzień nauczyciele jogi, pomagając swoim uczniom osiągnąć harmonię energii cielesnej i duchowej. Jeśli joga jest czymś, co lubisz i jesteś jedną z tych osób, które szukają bardziej satysfakcjonującej ścieżki kariery, tutaj znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o tym zawodzie.

Kim jest nauczyciel jogi?

Jest to zawód poświęcony pomocy w poprawie zdrowia fizycznego i psychicznego ludzi poprzez wykonywanie prostych ruchów i pozycji oraz stosowanie technik oddechowych, relaksacyjnych i medytacyjnych.

Instruktor jogi staje się przewodnikiem dla swoich uczniów, którzy dążą do zestrojenia swojego ducha i ciała poprzez harmonizację energii. Joga może być formą ćwiczeń, służących poprawie kondycji i elastyczności ciała oraz rozładowaniu stresu. Istnieje również joga terapeutyczna, która jest stosowana w celu poprawy konkretnych stanów chorobowych. Jeśli jesteś zainteresowany rozwojem duchowym i zdrowym trybem życia koniecznie zajrzyj na https://www.chill.pl

Zdecydowana większość nauczycieli jogi praktykuje ją od dawna, gdyż trzeba przeżyć duchową drogę, przez którą joga prowadzi swoich praktyków, aby móc przekazać swoją wiedzę innym.

Co studiować, aby zostać nauczycielem jogi?

W tej chwili nie ma żadnych wymogów prawnych, aby zostać nauczycielem jogi, ale wskazane jest, aby poszukać programu szkolenia nauczycieli oficjalnie uznanego przez Yoga Alliance, międzynarodową organizację edukacyjną i akredytacyjną, która ustanowiła system wymagań dla nauczycieli i szkół.

Istnieją różne poziomy certyfikacji, w zależności od liczby ukończonych godzin szkolenia i łącznej liczby godzin nauczania. Najczęściej spotykane są kursy, które oferują 200 godzin, 300 godzin lub 500 godzin szkolenia. Również kontynuowanie edukacji jest bardzo zalecane, ponieważ uważa się, że wszyscy praktykujący jogę stale się rozwijają.