Współcześnie znajomość języka angielskiego stanowi poniekąd podstawę, a już na pewno ważny atut, który przyda się w codziennej pracy. Biegłe posługiwanie się językiem obcym, takim jak angielski przydaje się także w różnych sytuacjach życiowych. Nie jest również tajemnicą, że globalizacja rynku pracy sprawiła, że coraz większa ilość przedsiębiorstw wymaga od swoich pracowników przynajmniej komunikatywnego posługiwania się tym językiem. Niemniej nauka języka angielskiego to bardzo ważna inwestycja, która zawsze się opłaca. Zatem, czy język angielski jest w dzisiejszych czasach niezbędny?

Język angielski – podstawowa kwestia w pracy zawodowej

Wymagania pracodawców nieustannie wzrastają między innymi względem umiejętności posługiwania się językiem angielskim. To jedna z tych umiejętności, która pracownikowi pozwala na szersze możliwości rozwoju. Niejednokrotnie obecni pracodawcy coraz częściej wpisują umiejętność posługiwania się językiem angielskim już nie jako „dodatkową” „obowiązkową” przynajmniej na poziomie komunikacyjnym.

Tym samym można powiedzieć, że znajomość języka obcego, jakim jest angielski, w obecnych realiach staje się koniecznością. W związku z tym osoby, które na co dzień świetnie władają tym językiem, mogą liczyć na lepsze zatrudnienie, a w konsekwencji na wyższe wynagrodzenie.

Język angielski – w jakich zawodach jest niezbędny?

Powszechnie uważa się, że język angielski największe zastosowanie ma w pracy korporacyjnej – szczególnie na wyższych stanowiskach. Z miejsca można powiedzieć, że jest to błędne myślenie, ponieważ umiędzynarodowienie się rynku pracy sprawiło, że języka obcego wymaga coraz większa ilość pracodawców. Szczególnie w branżach i firmach, gdzie istnieje tzw. drabinka awansów, to im wyżej, tam będzie potrzebna skuteczna umiejętność porozumiewania się w języku obcym.

Współcześnie w wielu zawodach język angielski to jedna z podstaw. Jednym z takich zawodów jest praca w zagranicznych korporacjach np. na stanowisku asystenta, sekretarki lub pracownika banku. Biegłe posługiwanie się językiem angielskim wymagane jest już także w większości sklepów np. w galeriach handlowych. Oczywiście branż i segmentów zawodowych jest znacznie więcej, co tylko podkreśla wagę i znaczenie, jakie obecnie ma język angielski dla większości pracodawców.