Wydawnictwo Nowa Era przoduje, jeśli chodzi o tworzenie podręczników dla szkół licealnych i technikum, dlatego jeśli jesteś uczniem jednym z tych szkół, na pewno zainteresują cię podręczniki z Nowej Ery.

To jest chemia 2. Chemia organiczna. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy- Aleksandra Mrzigod

“To jest chemia 2” przyda się w szczególności dla uczniów, w drugiej klasie liceum, lub technikum, którzy chcą zdać dobrze maturę. Podręcznik zawiera wiele przydatnych treści i zadań, które uczeń może wykonać samodzielnie, lub z pomocą nauczyciela. Dodatkowo w podręczniku tym znajdują się powtórki z wcześniejszych lat nauki, zadania obliczeniowe, wyjaśnione eksperymenty laboratoryjne z zakresu chemii organicznej. Wszystko to przedstawione zostało przez autorów w sposób przystępny i zrozumiały dla każdego ucznia. Na końcu każdego działu, zostało umieszczone wiele pytań, które pomogą uczniowi przygotować się do sprawdzianu lub kartkówki z chemii.

Biologia na czasie 2 Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum, zakres rozszerzony – Szkoła ponadpodstawowa- Marek Guzik

To podręcznik do biologii, który pozwala na wdrożenie nowej podstawy programowej w rozszerzonej skali. Stanowisko pozwala również na odpowiednie przygotowanie się do egzaminu maturalnego, dzięki rozwiązaniom budującym na nim kluczowe umiejętności. Podręcznik „Biologia na czasie 2” zawiera informacje o różnorodności prokariotów, protistów, grzybów, porostów, roślin i zwierząt. Znając te informacje, studenci będą w stanie odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących jego struktury i funkcji. Podręcznik do biologii „Biologia na czas 2” zawiera treść i zadania umożliwiające przyswojenie wiedzy nabytej w klasie pierwszej liceum, co jest niezbędne do zrozumienia zagadnień poruszanych na zajęciach. „Samouczki” mają na celu pomóc krok po kroku uczyć się kluczowych umiejętności biologicznych.