Zanim zaczniesz naukę do matury zapoznaj się ze stroną cke.gov.pl, na której znajdują się informatory, arkusze oraz zbiory zadań.

Kluczem do dobrego przygotowania się do matury z matematyki jest rozwiązywanie zadań maturalnych. Wiele zadań się powtarza, są one schematyczne. Po rozwiązaniu kilkunastu czy kilkudziesięciu zadań z jednego działu zaczynasz je rozwiązywać „jak robot”. Na stronie CKE w zakładce materiały dodatkowe możesz znaleźć zbiór zadań maturalnych z matematyki, który zawiera ponad 120 stron zadań wraz z rozwiązaniami. Zapoznaj się również z kartą wzorów! 

Drugim krokiem są plany maturalne, które znajdziesz w Internecie. W takich planach masz rozpisany dokładny materiał, który musisz powtórzyć przed maturą z matematyki. Często też plany te zawierają dokładne daty! Dzięki czemu masz większą motywację do rozwiązywania zadań w terminie i masz gwarancję, że nie pominiesz żadnych zagadnień. 

Kolejnym krokiem do dobrego przygotowania się do matury jest korzystanie z platformy YouTube, na której możesz znaleźć wiele kanałów, które rozwiązują arkusze maturalne krok po kroku! Warto zapoznać się z tymi kanałami, często też oferują one kursy z powtórkami do egzaminu maturalnego!

Pamiętaj, aby zapoznać się z kalkulatorem! Niby taka błahostka, ale zdecydowanie łatwiej korzysta się  z kalkulatora, który posiadasz od kilku miesięcy, niż z takiego, który masz pierwszy raz w rękach.

Aby dobrze przygotować się do matury z języka polskiego należy znać treść lektur ogwiazdkowanych oraz dobrze pisać wypracowania, ale zanim przejdziesz do lektur i wypracowań należy pokrótce zapoznać się z epokami, utworami w danej epoce oraz jakie motywy możemy wyciągnąć z konkretnego tekstu. 

Najważniejszy jest plan działania oraz rozwiązywanie zadań z arkuszy maturalnych, a później jedziesz już z górki. W końcu na maturze nie dostaniesz krzyżówki tylko arkusz przygotowany przez CKE!  

Pamiętaj, aby notować te zagadnienia, z którymi masz problem. To właśnie na nich powinieneś skupić się najbardziej. Na stronie CKE znajdziesz zbiór zadań z języka polskiego.

Na platformie YouTube możesz znaleźć masę kanałów zajmujących się omówieniem zagadnień z danej epoki czy lektury oraz powtórką do matury! Podobnie jak z matematyką! Pamiętaj, aby zapoznać się z kilkoma kanałami i nie ograniczać się do jednego. 

Możesz zapisać się również na korepetycje lub kursy, jeśli zależy ci na indywidualnej nauce! Sprawdź czy w twojej szkole działają koła naukowe lub konsultacje do matury. 

Z nauką do matury z języka angielskiego jest podobnie jak z nauką z języka polskiego czy matematyki. Najważniejszy jest plan działania oraz rozwiązywanie arkuszy maturalnych. Na YouTube’ie oraz innych platformach internetowych możesz znaleźć materiały z powtórkami do nauki języka angielskiego oraz różne kursy. Pamiętaj, aby uczyć się systematycznie, nie tłumacz się lenistwem oraz nie odkładaj nauki na ostatnią chwilę.

Powtórz sobie wszystkie czasy. Sprawdź jak się pisze dane formy wypracowania oraz korzystaj z aplikacji do nauki słownictwa! Warto rozszerzać swój zakres słów. Możesz też zakupić repetytorium, w którym znajdziesz masę zadań, ale zdecydowanie bardziej polecam rozwiązanie wszystkich arkuszy maturalnych. 

Zapoznaj się również z metodami notowania oraz nauki np. technika pomodoro czy metoda Cornella. Metody te zdecydowanie ułatwią ci przygotowanie do egzaminu maturalnego. 

Na stronie CKE znajdź zbiór zadań z języka angielskiego. Zawiera on ponad 70 stron zadań z rozwiązaniami oraz nagraniami.

Zapoznaj się z aneksami z danych przedmiotów. Możesz tam odnaleźć wymagania egzaminacyjne na dany rok. 

Powodzenia!